Historia firmy

Spółka NYSTAL S.A. powstała w 1995 r. W początkach swojej działalności firma skupiała się na współpracy z przedsiębiorstwami branży hutniczej, górniczej oraz budowlanej w zakresie dostaw węgla, koksu oraz surowców niezbędnych do produkcji stali.

W trakcie przemian gospodarczych lat 90′ NYSTAL S.A. ugruntował swoją pozycję jednego z największych dystrybutorów stali w Polsce.

Ważnym wydarzeniem w historii firmy było nabycie udziałów w Hucie Ferrum S.A. oraz przejęcie spółki BOMIS S.A., co umożliwiło produkcję zbrojeń budowlanych. W kolejnym etapie rozwoju powstał dział konstrukcji stalowych.

W 2005 roku w Katowicach przy ulicy Konduktorskiej Nystal S. A. wybudował nowoczesną halę magazynową o powierzchni 3000 m2. Wykwalifikowana kadra jest w stanie szybko i sprawnie przygotować kompletację materiału dla najbardziej wymagających klientów. Łączny obszar składowania materiałów rozbudowano do 10 000 m2.

Obecnie NYSTAL S.A. dysponuje magazynem centralnym w Katowicach i pięcioma oddziałami z własnymi magazynami oraz dwoma składami tranzytowymi. Szeroki asortyment wyrobów stalowych i świetna lokalizacja decydują o zadowoleniu naszych Klientów.

Zapraszamy do współpracy.